۳ سال پیش

راه های تبدیل شدن به یک نقاش موفق

راه های تبدیل شدن به یک نقاش موفق

صبر، مهمترین ویژگی برای ماندن در عرصه هنر است. هنرمند صبور از تمام مراحل سفر هنری خود لذت می‌برد.

ویژگی‌های یک هنرمند موفق چیست؟ و تغییر رفتار چگونه می‌تواند سبب موفقیت اشخاص در عرصه هنر شود؟ هر شخصی که مایل است وارد عرصه هنر شود باید ویژگی‌ها را در خود تقویت کند از جمله صبر، انعطاف پذیری و اعتماد به نفس. درک ویژگی‌های یک هنرمند موفق می‌تواند به شما در رسیدن به این هدف کمک کننده باشد.

در ادامه چند ویژگی‌ که برای موفقیت و ماندگاری در عرصه هنر لازم است را با هم مرور می‌کنیم:

صبر داشته باش

هر اثر اصیل هنری نیازمند صبر و زمان است. شما نمی‌توانید با عجله و تسریع در کار انتظار یک اثر فوق‌العاده و بی نقص را داشته باشید. آرامش و ثبات در کار هنری بر سرعت و عجله پیشی می‌گیرند و گوی موفقیت را می‌ربایند. ممکن است چند بار کشیدن یک طرح تکراری برای رسیدن به نتیجه مطلوب در ابتدا خسته کننده به نظر بیاید و نتیجه نهایی نیز برایمان رضایت بخش نباشد، در اینجا هنرمند نیازمند صبر است تا به مرور آنچه مد نظرش است را خلق کند. همچنین داشتن صبر برای هنرمند لازم است تا از تمام مراحل کار هنری خود حتی تکرار چند باره یک کار برای بهتر شدن آن، لذت ببرد.

منظم باش

برخلاف آنچه درباره رابطه بی نظمی و هنر گفته می‌شود، هنر حقیقی را نمی‌توان در یک مکان بی نظم و در هرج و مرج آفرید. نظم سبب تمرکز هنرمند بر اثرش می‌شود. محیط شلوغ و نامنظم حواس هنرمند را پرت کرده و در کیفیت اثر ارائه شده تاثیر می‌گذارد. برقرای نظم نه تنها در محیط کار بلکه درباره همه چیز می‌تواند کمک کننده باشد. مثلا مرتب کردن آثار هنری و دسته بندی آن‌ها بر اساس سبک یا زمان خلق اثر و یا قیمت گذاری آثار، از مواردی است که سبب صرفه جویی در وقت و آرامش ذهن هنرمند می شود.

درآمدزایی را فراموش نکن

در کار هنری نمی‌توان از بخش تجاری و مالی کار صرف نظر کرد. همانقدر که هنرمند به ارزش هنری اثر خود اهمیت می‌دهد باید به بخش تجاری فعالیت هنری خود نیز اهمیت بدهد. هنرمند باید به روز بوده، اخبار مربوط به شغل هنری‌اش را چک کرده و در جریان آخرین قیمت‌های بازار برای کالای هنری‌اش باشد. همچون صاحب یک شرکت یا کارخانه، سود هفتگی، ماهانه و سالانه خود را محاسبه و برای خود هدف گذاری کنید. ایجاد تعادل میان هنر و کار سبب موفقیت بیشتر و فروش بیشتر آثار هنری می‌شود که آرزوی هر هنرمندی است.

منتظر الهامات هنری نباش!

یک هنرمند موفق منتظر الهام شدن ایده‌ها و طرح‌ها به ذهنش نیست. او پیوسته تمرین و ممارست می کند و در حین همین تمرین‌ها ایده‌های جدید هم به او الهام خواهند شد. او منتظر نمی ماند تا ترس و نگرانی‌اش برطرف شود و بعد مشغول به کار شود. بلکه به کار هنری‌اش ادامه می دهد زیرا فعالیت هنری خود سبب کاهش ترس و استرس است. بنابراین نگذارید افکار منفی بر شما غلبه کنند، برخیزید و افکار و ایده‌های هنری خود را به واقعیت تبدیل کنید.

در برابر انتقاد واقع بین باش

باور داشته باشید که نقد جزیی از کار هنری است. انتقادات را به شکل مشکلات شخصی و جنگی میان خود و منتقدانتان نبینید. بلکه انتقادات را راهی برای رشد خود ببینید. نقد شما را از مسیر فنی خارج نمی‌کند بلکه سبب استقامت بیشتر شما می‌شود.

در کارت استمرار داشته باش

اغلب به دست آوردن اسم و رسمی در عالم هنر نیازمند طی کردن مسیری طولانی است و چندین سال طول می کشد تا هنرمند نتیجه کار خود را ببیند. استمرار و تداوم در کار کلید جادویی هنرمند برای موفقیت است. اگر در برابر احساسات مختلف خود و مشکلاتی که در برابرتان وجود دارد انعطاف پذیر باشید، قسمت بزرگی از روح یک هنرمند را در خود دارید.

منبع

۱ بازدید